08.07.2015

Książkowe propozycje na letnie wieczory

Cześć,

Dziś postanowiłam przedstawić Wam kilka pozycji książkowych, które nadadzą się ciepłe, letnie wieczory :) Jeżeli chodzi o książki to jest to moje uzależnienie ! Kolekcjonuje wszystkie i nigdy nie pozwolę żadnej książce wylądować w koszu albo spłonąć w płomieniach. Dla mnie to grzech i ogromne barbarzyństwo. No bo przecież nie ma nic piękniejszego niż słowo pisane :) W moim zestawieniu znajdzie się coś romantycznego, trochę miłości, historii, humoru i talentu. Myślę, że każda z Was odnajdzie tu coś dla siebie :)


Sylvain Reynard, Diabelski Erotyk.Piekło Gabriela.

Na pierwszy ogień książka, która z pozoru może wydawać się kolejnym wcieleniem Christiana Grey'a. Nic bardziej mylnego !! Ale zacznijmy od początku :)

"Prof. Gabriel Emerson prowadzi podwójne życie: pozornie wydaje się ustatkowanym, szacownym uczonym, zgłębiającym tajniki utworów Dantego, ale jak tylko nadarzy się sposobność, oddaje się wyuzdanym przyjemnościom, poszukując rozkoszy wszędzie, gdzie można ją znaleźć.  Stopniowo popada w coraz głębszą frustrację, lęka się bowiem, że szansa na zbawienie jego grzesznej duszy oddala się z każdym dniem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w jego życiu pojawia się słodka i niewinna Julia Mitchell [...]."

Opis na okładce sprawia, że w głowie tworzy się czytelnikowi prosty  schemat historii przesyconej seksem i namiętnością. Sam tytuł sprawia również takie wrażenie. Nigdy w życiu się z tym nie zgodzę. Dla mnie jest to dobrze napisany romans, od którego ciężko się oderwać. Fascynująca opowieść o ludzkich demonach i skomplikowanej historii miłości. Bardzo dobrze napisana książka, która wymaga od czytelnika skupienia.

Cena: 35 zł


Lara Parker, Mroczne Cienie. Narodziny Andelique.

Teraz coś dla fanów literatury mniej "realnej". Osób lubujących się w podaniach o magii i XVIII wieku. Również dla fanów kina i Tima Burtona.

" W 1752 roku młode małżeństwo wraz synkiem Barnabasem przybywa do Ameryki. Mają nadzieję, że rozpoczną nowe życie, że uciekną przed prześladującym ich fatum. Dwadzieścia lat później Barnabas ma wszystko: pieniądze, władzę i każdą kobietę, której zapragnie. Uwodzi je i porzuca, łamiąc serca, tak jak pięknej Angelique Brouhard zakochanej w nim do szaleństwa. Lecz Angelique nie jest zwyczajną kobietą. I użyje swojej potężnej magii, by zmienić niewiernego  kochanka w wampira  i uwięźic go przy sobie na zawsze. Po dwóch wiekach Barnabas wraca na ziemię. Lecz świat wygląda zupełnie inaczej niż za jego życia. Wieczna jest tylko namiętność, zazdrość i zemsta... "

Książka ma ciekawą historię. Została napisana w 1998 roku przez młodą aktorkę Larę Parker, która odgrywała rolę Angelique w serialu Dark Shadows. Zainspirowana swoją postacią postanowiła napisać powieść przedstawiającą wcześniejsze losy swojego filmowego alter ego. W 2012 roku Tim Burton nakręcił film oparty na losach Angelique, w którym grają takie gwiazdy jak Johnny Depp czy Michelle Pfeiffer. Sama powieść to dobra historia osadzona w realiach gotyckiej fantastyki. Historia wiarygodna i wzruszająca o nieszczęśliwej miłości, odtrąceniu, zdradzie, trudnym dzieciństwie i dużej wrażliwości potęgującej krzywdy dziecka.

Cena: 37 zł


Linda Green, I wtedy to się stało.

Tą książkę określa się mianem wzruszającej historii miłosnej dla fanów P.S.Kocham Cię Cecelii Ahern i Jednego Dnia Davida Nichollsa.

" Mel Taylor już jako trzynastolatka poznała miłość swojego życia. Dwadzieścia lat później nadal kocha Adama, ma wspaniałą córeczkę, świetną pracę i wymarzony dom. Cieniem na tym pozornie idealnym życiu kładzie się ponury sekret z przeszłości i poczucie, że jej szczęście nie będzie trwało wiecznie. Chociaż Adam powtarza żonie, żeby żyła teraźniejszością i nie martwiła się o przyszłość, Mel nie może się pozbyć  najgorszych przeczuć. Nie chce nawet świętować ich dziesiątej rocznicy ślubu, by nie kusić losu. Okazuje się, że kobieca intuicja to potężna siła, a wkrótce mel musi zdecydować, o czyje szczęście powinna najpierw zawalczyć. " 

Książka zdecydowanie podpina się pod literaturę dla kobiet. Co ważniejsze, napisana została na podstawie prawdziwej historii. Spełnieniem obaw Mel okazuje się być śpiączka Adama. Historia daje wiele do myślenia i pozostaje w pamięci. Bohaterka boryka się z wyborami i trudnymi decyzjami. Powieść pokazuje, że nigdy nie możemy być pewni swojego szczęścia, bo w każdej chwili może nam go zabraknąć. Śmiało można stwierdzić, że bohaterka staje się symbolem siły i miłości.

Cena: 27 zł


Fred E. Basten, Max Factor. człowiek, który dał kobiecie nową twarz.

Lektura obowiązkowa dla fanów mody i historii makijażu ! 

"Dyktował trendy.
Ustalał kanony piękna.
To on stworzył nowoczesną kobietę.

Z jego usług korzystały wszystkie wytwórnie filmowe i największe gwiazdy Hollywood.
[...]
To Max ufarbował na rudo słynne loki Rity Hayworth.Tylko on umiał poradzić sobie z charakterkiem kapryśnej Poli Negri, gdy egzotyczna piękność z Polski przyjechała na podbój Hollywood.
Urodził się w Łodzi. Już w wieku kilkunastu lat pracował w zakładzie słynnego berlińskiego stylisty.Potem trafił do Moskwy, gdzie o jego radę zabiegali artyści moskiewskiej opery i dygnitarze cesarskiego dworu. Jednak i to mu nie wystarczało - wkrótce wyruszył do Ameryki na podbój Fabryki Snów. "

Wszystko no powinniście wiedzieć o tej książce znajdziecie w mojej notce Od zera do milionera.Max Factor.Człowiek, który dał kobiecie nową twarz.

Cena: 35 złAmanda Golberg, Ruthanna Hopper, Gwiazdy i Gwiazdki, czyli diabeł na rozdaniu Oscarów.

Humor i sekrety życia gwiazd Hollywood :)

"  Lola Santisi na dwadzieścia sześc lat i należy do hollywoodzkich "wyższych sfer". Lola cierpi na dwie poważne choroby : aktorholizm ( ciężki przypadek uzależnienia od związków z przystojnymi aktorami ) oraz KTZ ( Kryzys tożsamości Zawodowej, powszechny wśród Dorosłych dzieci gwiazd). Dziewczyna postanawia zostać " hollywoodzką ambasadorką ", co oznacza udział w najbardziej krwawym sporcie wprawianym w Los Angeles: nakłanianiu gwiazd, by na ceremonię wręczenia Oscarów włożyły kreację projektanta, którego reprezentuje [...]. "

Książka to błyskotliwa i pełna humoru satyra na życie pięknych i sławnych. Lekka, wciągająca lektura na jeden wieczór, w której króluje rodzaj dowcipu przeplatający się z inteligencją. Historia jest nieprzewidywalna i do samego końca nie wiemy, czego się spodziewać od zakończenia. Pokazuje świat showbiznesu od wewnątrz.

Cena: 33 zł.


Dorota Gąsiorowska, Obietnica Łucji.

Na koniec propozycja książki debiutującej, polskiej pisarki.

" Życie jest pełne zbiegów okoliczności.
Uciekając przed swoją przeszłością, Łucja przypadkowo trafia do Różanego Gaju - uroczego miasteczka ze starym, zniszczonym pałacem. Przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z młodą, ciężko chorą kobietą i składa jej niezwykłą obietnicę: ma odnaleźć ojca jej córeczki.
Kiedy w zaskakujących okolicznościach poznaje genialnego muzyka i jego zimną, bezduszną partnerkę Adelę, zaczyna dostrzegać, że przypadki odgrywają w jej życiu coraz ważniejszą rolę. A może to wcale nie są zbiegi okoliczności ?? "

Pierwsze co rzuca się w oczy to piękna okładka, która wydaje się kusić czytelnika do przeczytania książki :) Gdybym miała krótko opisać tą książkę to powiedziałabym, że jest to powieść obyczajowa, która pozwala śmiać się i płakać, opowieść o prawdzie, nadziei, przeznaczeniu oraz silnych kobietach.

Cena: 35 zł

Co powiecie? Czytałyście którąś z tych książek ? A może macie swoje propozycje godne polecenia ? :)

1 komentarz:

  1. Najbardziej zaciekawiła mnie ta pierwsza książka :) Również uwielbiam czytać!

    OdpowiedzUsuń